نقاط پرتصادف شهر تهران را روی نقشه ببینید

نقاط پرتصادف شهر تهران را روی نقشه ببینید

به طور متوسط ماهیانه 82 نفر به دلیل حوادث رانندگی در شهر تهران جان خود را از دست می دهند و از  از هر دو شهروندی که بر اثر حوادث رانندگی در تهران کشته می‌شوند حداقل یک نفر عابر پیاده است. همچنین روزانه صدها تصادف کوچک و بزرگ در شهر تهران رخ می دهد که منجر به صدمات مالی و جانی زیادی به افراد می شود.آگاهی از مناطق پرتصادف و افزایش دقت در هنگام عبور و مرور در این مناطق می تواند به کاهش تصادفات کمک به سزایی کند.

مسیریاب بلد بر اساس تفاهم نامه  منعقد شده با پلیس راهنمایی و رانندگی تهران ، 1255 نقطه پرحادثه را برای آگاهی شهروندان به مسیریاب بلد اضافه نموده است. لایه پرتصادف با

 هدف آگاهی کاربران و کاهش میزان تصادفات به مسیریاب بلد اضافه شده است و در هنگام  نزدیک شدن وسیله نقلیه به نقاط پرتصادف به کاربر هشدار داده می شود.

 ویژگی های مسیریاب فارسی بلد

مسیریابی سریع

اولین و مهم‌ترین ویژگی در مسیریاب بلد این است که به دلیل برخورداری از فناوری هوش مصنوعی و دسترسی به اطلاعات ترافیکی بهترین مسیر را برای رسیدن به مقصد به کاربران نشان دهد. علاوه بر این به ازای دو مبدا و مقصدی که کاربر بر روی نقشه مشخص می‌کند، چند مسیر پیش روی او می‌گذارد. مسیر پیشنهادی اپلیکیشن معمولا بهترین انتخاب برای رهایی از محدوده ی ترافیک و راهبندان‌های در طول مسیر است.

مسیریاب سخنگوی فارسی

یکی از مزیت های مسیریاب های بومی استفاده از زبان فارسی است تا همه کاربران امکان استفاده از این مسیریاب ها را داشته باشند. مسیریاب بلد با فونت فارسی خوانا و صحبت به زبان فارسی این امکان را برای همه فراهم نموده است تا با هر سطح تحصیلاتی بتوانند از مزایای این اپلیکیشن استفاده نمایند. طراحان مسیریاب فارسی بلد به تنوع زبانی و قومیتی در کشورمان هم بی‌توجه نبوده‌اندبه همین خاطر علاوه صدای ترکی و عربی هم به این اپلیکیشن اضافه شده است تا کاربران دستیار صوتی هم‌زبان خودشان را داشته باشند.

 

 تشخیص محدوده طرح ترافیک

مسیریاب بلد در تمام شهرهایی که طرح ترافیک اجرا می‌شود، محدوده طرح ترافیک را با رنگ‌های آبی و قرمز مشخص کرده استهنگام مسیریابی در داخل طرح به کاربر هشدار می‌دهد و همچنین ساعت اتمام آن را پایین صفحه موبایل اعلام می‌کنددر مورد تهران دو محدوده ی طرح ترافیک با دو رنگ قرمز و آبی برای حلقه اول و دوم ترافیک مشخص شده‌اندعلاوه بر این مسیرهای جایگزین برای دور زدن طرح ترافیک به کاربر پیشنهاد می شود.

 

مسیریابی ترکیبی

برای استفاده از سرویس حمل و نقل عمومی نیز می توانید از مسیریاب بلد استفاده نمایید.. زمانی که افراد مقصد و مبدا خود را مشخص کنند با پیشنهادهای مختلف برای استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی روبرو می‌شوند که شامل ترکیب استفاده از تاکسی، مترو، اتوبوس و پیاده‌روی کوتاه می‌شودعلاوه بر این امکان درخواست تاکسی اینترنتی تپسی هم به صورت مستقیم از روی نقشه ی  بلد فراهم شده تا کاربر با دقت بالاتر مقصد مورد نظر خود را انتخاب کند و سپس به راحتی درخواست سرویس‌های مکان مورد نظر خود را از تپسی بدهد

 

نقشه و مسیریابی بدون دسترسی به اینترنت

دیگر با داشتن بلد نباید نگران ضعیف شدن اینترنت در گردنه ی کوه‌ها یا دل جنگل بودبا قابلیت نقشه آفلاین در بلد دسترسی ما به مسیریابی در این اپلیکیشن از بین نخواهد رفتاگرچه امکان مطلع شدن از محدوده طرح ترافیک در نقشه آفلاین از بین می‌رود اما در این نقشه دیگر خبری از مشکلاتی که بابت ضعیف شدن پوشش‌دهی اینترنت و همچنین هزینه‌های بالای اینترنتی کاربران وجود داشت، نخواهد بود برای استفاده از این ویژگی می توانید از قسمت منو بر روی گزینه دانلود نقشه آفلاین کلیک کنید و نقشه استان مورد نظر خود را دانلود کنید تا همیشه به آن دسترسی داشته باشید.

کاربردهای متناسب با نیاز روز

هر روزه ویژگی های جدیدی متناسب با نیازهای روز به اپلیکیشن بلد اضافه می شود.برای مثال همزمان با برگزاری نمایشگاه الکامپ و نمایشگاه کتاب در سال 98 جایگاه غرفه های مختلف این نمایشگاه ها برا روی نقشه بلد قابل مشاهده بود تا کاربران بتوانند در کمترین زمان به محل مورد نظر خود برسندبعد از زلزله ای که در اردیبهشت ماه سال 99 شهر تهران را لرزاند ویژگی دیگری نیز در صفحه اول نقشه بلد به نمایش گذاشته شد که با مراکز امن زلزله را نشان میدادهمچنین با افزایش تقاضا برای فعالیت در بورس  طراحان این نقشه ویژگی ای برای دسترسی سریع‌تر به کارگزاری‌های بورس در بالای نقشه خود اضافه کردندبرای همین باید گفت که این نقشه صرفا نقش یک ربات برای مسیریابی افراد به مقصد را برعهده نداشته بلکه در بحران‌های اجتماعی، مراسم‌های جمعی و فعالیت‌های مشارکتی، مسئولیت مهمی برای آسایش و رفاه کاربران ایفا کرده استمسیریاب اندروید و آیفون بلد را می توانید از وب سایت بلد دانلود نمایید.

 

 

 

 
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : mm
تاریخ : دو شنبه 24 شهريور 1399
مطالب مرتبط با این پست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: